Vítejte v mateřské škole Harmonie

MŠ Zlepšovatelů 27

Představení mateřské školy

Vedení mateřské školy: Lenka Divinská - zástupce ŘMŠ 

Mateřská škola Zlepšovatelů 27 byla postavena v roce 1952. Najdete ji v klidné části Ostravy-Hrabůvky. Branky v opačné straně oplocení zahrady umožňují rodičům zkrácení cesty k blízké zastávce MHD. Budova je přízemní. Šatny třídy Sluníčko, Motýlek a kuchyň mají samostatný vchod. Třídy sdílejí společnou hernu, která nabízí dostatek prostoru ke spontánnímu pohybu a hrám. Za velkou výhodu pokládáme také samostatnou jídelnu. 

Je vybavena přirozeně laděnými nástroji (džembe bubny, tibetské mísy, šamanský buben, koncovky, salašnická fujara, didgeridoo, brumle, ústní harfa, utar ...) a perkusními nástroji. Svoji image posílila prováděním muzikoterapeutických pohádek a skupinových forem aktivní i pasivní muzikoterapie pro děti i rodiče. Věkově smíšené třídy poskytují všem našim dětem přirozené prostředí, ve kterém mají i nejstarší děti svůj prostor prostřednictvím individuálních a skupinových činností, kroužku pro předškoláky, kterého se účastní rodiče. 

V naší mateřské škole nás rodiče i děti oslovují jmény a tento osvědčený způsob komunikace nás obohatil o prožívání pohody, vzájemného respektování a úcty.

Video představení mateřské školy

Vnitřní organizace MŠ Zlepšovatelů 27