Představení mateřské školy

Naše mateřská škola byla postavena v roce 1952. Najdete ji v klidné části Ostravy-Hrabůvky. Branky v opačné straně oplocení zahrady umožňují rodičům zkrácení cesty k blízké zastávce MHD. Budova je přízemní, má od roku 2011 novou trojbarevnou fasádu. Šatny třídy Sluníčko, Motýlek a kuchyň mají samostatný vchod. Třídy sdílejí společnou hernu, která nabízí dostatek prostoru ke spontánnímu pohybu a hrám. Za velkou výhodu pokládáme také samostatnou jídelnu.

Naše mateřská škola je vybavena přirozeně laděnými nástroji (džembe bubny, tibetské mísy, šamanský buben, koncovky, salašnická fujara, didgeridoo, brumle, ústní harfa, utar ...) a perkusními nástroji. Svoji image posílila prováděním muzikoterapeutických pohádek a skupinových forem aktivní i pasivní muzikoterapie dle PaedDr. Lubomíra Holzera pro děti i rodiče. Věkově smíšené třídy poskytují všem našim dětem přirozené prostředí, ve kterém mají i nejstarší děti svůj prostor prostřednictvím individuálních a skupinových činností, kroužku pro předškoláky, kterého se účastní rodiče a keramického kroužku. Děti mají dále možnost se hravou formou seznámit s anglickým jazykem.

V naší mateřské škole nás rodiče i děti oslovují jmény a tento osvědčený způsob komunikace nás obohatil o prožívání pohody, vzájemného respektování a úcty.