Filozofie mateřské školy

Chtěli bychom, aby v našich mateřských školách byli spokojeni, cítili se v pohodě a bezpečně nejen děti, rodiče, ale i my, zaměstnanci. Hlouběji si uvědomujeme, co pro nás znamená být zdráv, co jsme pro zdraví již udělali a co ještě musíme udělat. Chápeme zdraví nejen jako nepřítomnost nemoci, ale jako pocity pohody tělesné, duševní, sociální a duchovní. Společně s rodiči se snažíme o to, aby prostředí našich mateřských škol bylo pohodové, harmonické a podnětné. Název Mateřská škola Harmonie prezentuje projekt Zdravá mateřská škola, jeho filozofii a principy.

H:  hra, humor, hodnoty, holistické pojetí zdraví, heterogenní třídy

A:  adaptace, akord, analýza, autorita, aktivita

R: radost, rytmický řád, rodiče, rodina, respektování individuálních potřeb, rozhodování, relaxace, rituály

M:  my, myšlení, mozková kompaktibilita